Kauçuğun Montajı Hakkında Bilgiler

1. Hidrolik-pnömatik sızdırmazlık elemanlarının yanlış montaj yapılması ya da uygun olmayan montaj koşulları nedeniyle birçok problem meydana gelmektedir. Hidrolik ya da pnömatik silindirlerde başarılı uygulamalar yapmak için montaj kurallarına titizlikle uyulması gereklidir.

 

2. Montaj yapılacak mekânın ve montaj masasının temizliği çok önemlidir.

Burada kesinlikle yabancı madde bulunmamalıdır.

3. Montaj öncesinde keçe ve yataklama kanal ölçüleri, radyüs ve pahlar ile yüzey kaliteleri kontrol edilmiş ve temiz olmalıdır. Köşelerde kalan çapaklar önemli bir tehlikedir.

4. Sızdırmazlık elemanlarının temiz olmasına dikkat edilmelidir.

5. Bütün sızdırmazlık elemanları tercihen sistem yağı ile yağlandıktan sonra
montajı yapılmalıdır. Gresle yağlama yapmaktan kaçınılmalıdır.

6. Keskin sivri köşelere sahip montaj aparatları kullanılmamalıdır.

7. Sızdırmazlık elemanlarını montaj öncesinde kontrolsüz olarak ısıtmak son derece zararlıdır.

8. Montaj sonrasında test yaparken uygun basınç, sıcaklık, kayma hızı gibi spesifikasyonların dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.

9. Test sonrasında silindirle ilgili son işlemler yapılacaksa (örneğin boyama gibi) sıcaklığın 80°C üzerine çıkmamasını sağlamak önemlidir.

Kurucumuz Erol KARAKÜLAH 1986 yılında Ostim’de iş makinaları kauçuk yedek parçaları imalatı yapan bir firma çalışanı olarak sektörümüze adım atmıştır. 1990 yılında sektörümüzün ileri gelen başka bir kauçuk firmasın'da 6 yıllık ticaret deneyimi sonrası toplam 10 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile 1996 yılında ADA KAUÇUK olarak firmamızı ostim’de kurmuştur.

İletişim Bilgileri

  • E-posta info@adakaucuk.com.tr
  • Telefon 0312 385 61 11
  • Adres 100. Yıl Bulvarı Kosova İş Merkezi No:137 / L Ostim / ANKARA
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…