Kauçuk Alırken Nasıl Seçim Yapılmalı

Hidrolik ya da pnömatik sistemlerde kullanılacak sızdırmazlık elemanı tipi aşağıdaki kriterlere göre belirlenmelidir.

 

SICAKLIK
Akışkan ve ortam sıcaklığı, sızdırmazlık elemanı malzemesi seçiminde en önemli etkendir. Aşağıdaki tabloda Kastaş'ın kullandığı tüm malzemelerle ilgili sıcaklık aralıkları verilmiştir. Burada unutulmaması gereken husus max. oluşabilecek sıcaklığın ve sürekli çalışma sıcaklığının tespit edilerek max. değerlerin dikkate alınması gerekliliğidir.

BASINC
Max. sistem basıncına göre, ürün programı çizelgemizdeki değerlere göre seçim yapılmalıdır.

KAYMA HIZI
Hidrolik ve pnömatik sistemlerde silindir stroklarının, dakikada yapacağı hareket sayısının bilinmesi ve kayma hızının hesaplanması sızdırmazlık elemanı seçimindeki önemli faktörlerden bir tanesidir. ürün programı çizelgemizde, sızdırmazlık elemanlarının max. kayma hızı değerleri verilmektedir.

AKIŞKAN TİP
Kullanılan akışkan tipi sızdırmazlık elemanları malzemesinin tespiti açısından önemlidir. Aşağıdaki Tablo'da hidrolik akışkan tipleri ve uygulama alanları ile ilgili genel açıklamalar görülebilir.

Kurucumuz Erol KARAKÜLAH 1986 yılında Ostim’de iş makinaları kauçuk yedek parçaları imalatı yapan bir firma çalışanı olarak sektörümüze adım atmıştır. 1990 yılında sektörümüzün ileri gelen başka bir kauçuk firmasın'da 6 yıllık ticaret deneyimi sonrası toplam 10 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile 1996 yılında ADA KAUÇUK olarak firmamızı ostim’de kurmuştur.

İletişim Bilgileri

  • E-posta info@adakaucuk.com.tr
  • Telefon 0312 385 61 11
  • Adres 100. Yıl Bulvarı Kosova İş Merkezi No:137 / L Ostim / ANKARA
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…